ІСТОРІЯ ІРПІНСЬКОЇ БІБЛІЙНОЇ СЕМІНАРІЇ

Братство євангельських християн-баптистів Україні налічує 150-річну історію, яка супроводжувалася майже постійними гоніннями і переслідуваннями братів і сестер, які вірили в Господа. Однак навіть короткочасні періоди свободи керівництво Братства використовувало для проведення біблійних і музично-співочих курсів і семінарів, бо розуміло важливість духовної освіти.

Біля витоків зародження Ірпінської біблійної семінарії стояли два чудових служителя - Я. К. Духонченко і А. Г. Бринза.

Озираючись у 1990 рік, ми бачимо, що брати Духонченко і Бринза спочатку зробили правильний старт, отримавши благословення всього братства Союзу ЄХБ Україні і з Божою допомогою вірно визначивши стратегічних партнерів.

Брати Я. К. Духончеко і А. Г. Бринза відвідали США і побували в Даллаській богословської семінарії, в Інституті Муді (Чикаго), в Мастерс Семінарії (Каліфорнія), де ознайомилися з навчальними програмами та формами організації навчання. Я. К. Духонченко встановив контакти з місією Слов'янське Євангельське Товариство, яка стала підтримувати становлення та розвиток семінарії. 

До моменту призначення на посаду ректора Олексій Гаврилович Бринза був віруючим вже більше 40 років, здійснював служіння пастора однієї із Запорізьких церков протягом 21 року, з них 15 років ніс служіння старшого пресвітера по Запорізькій області.

Служіння А. Г. Бринза в якості ректора ІБС не обмежувалося лише лекціями. Він знав кожного студента і випускника на ім'я, пам'ятав важливі моменти і переживання їх особистого життя, молився за них. Він брав участь у житті своїх студентів та випускників: відвідував з проповіддю їх церкви, руко покладав їх на служіння, звершував шлюби та молитви над дітьми.

За вірність у служінні, вірність Слову Божому, за виховання і навчання служителів для церков Олексій Гаврилович Бринза отримав ступінь «Почесний доктор служіння» від Мастерс Семінарії. 

Своїм служінням і своїм особистим життям А. Г. Бринза вчив студентів проповідувати чисте Слово Боже, являти Господа у своєму характері, поведінці в сім'ї, в церкві, в суспільстві, не використовувати даровану Богом свободу легковажно, не перетворювати богослужіння в драматичні вистави, щоб розважати слухачів, і не знижувати рівень святості і виховання віруючих. 

1990 (грудень)

Всеукраїнським з'їздом ЄХБ було прийнято рішення про створення семінарії у м. Ірпіні Київської області. За пропозицією Я. К. Духонченко, який був на той час головою Союзу ЄХБ України, рішенням з'їзду ректором семінарії був призначений Олексій Гаврилович Бринза. Затверджено назву семінарії як Київська духовно-просвітницька семінарія.

 1991 (лютий)

Офіційне відкриття семінарії. Посвячення перших студентів на навчання на пасторському факультеті.

Пресвітерським радою Союзу ЄХБ був затверджений склад викладачів семінарії: Бринза А. Г. (догматика), Духонченко Я. К. (екзегетика), Гончаров В. Ф. (моральне богослов'я), Матвіїв В. Н. (гомілетика), Ткачук В. Д. (герменевтика).

 1992 (грудень)

Для заповнення нагальною потреби помісних церков у кваліфікованих організаторів біблійного освіти і вчителів недільних шкіл в семінарії відкрився факультет християнської освіти.

Унаслідок великої нестачі в церквах умілих, музично освічених керівників хорового співу та духовної музики відкритий музично-хоровий факультет.

1993 (вересень)

На пасторському факультеті відкрилася денна форма навчання за програмою «Бакалавр пасторського служіння», з призначенням надати фундаментальну біблійно-богословську освіту для звершення служіння в помісних церквах та підготувати викладачів для регіональних біблійний коледжів та навчальних центрів.

1996 (грудень)

Рішенням Ради Союзу ЄХБ Україна проректором семінарії призначено пастора Яремчук І. М.

1997 (квітень)

При факультеті християнської освіти відкрилося відділення сурдопедагогіки. Метою трирічної програми навчання, яка функціонувала до

1997 (грудень)

Радою Союзу ЄХБ Україні прийнято рішення про перейменування семінарії в Ірпінську біблійну семінарію, в зв'язку з тим, що програми навчання в семінарії передбачали не чисто академічну підготовку богословів, а підготовку студентів до практичного служіння в помісних церквах та навчальних центрах, а також у зв'язку з відкриттям в Києві нової богословської семінарії.

Семінарія з даною назвою зареєстрована в Комітеті у справах релігій при Кабінеті Міністрів України.

1999 (вересень)

З ініціативи та за підтримки Мастерс Семінарії (Сан-Валлей, США), яка активно співпрацює з Ірпінською біблійною семінарією з початку її заснування, на пасторському факультеті відкрилася програма «Магістр пасторського служіння» (M.Div.), Яка передбачає глибоке вивчення систематичного богослов'я і методів тлумачення Біблії, методів пасторського душе опікунства та наставництва, приділяє велику увагу вивченню оригінальних біблійних мов і богословської англійської.

2001 р., була підготовка сурдоперекладачів та організаторів біблійного освіти серед глухих. Крім цього, відділення займалося розробкою єдиних жестів для передачі християнської біблійної лексики, виданням навчальних відеоматеріалів.

2001 (червень)

Святкування 10-річного ювілею з дня заснування семінарії. Спеціально до торжеств були приурочені випуск студентів, проведення пасторської і жіночої конференцій для всіх випускників та їх подружжя.

2001 (вересень)

Музичний факультет вийшов зі складу ІБС і заснувався, як самостійний навчальний заклад - Християнська музична академія.

2002 (квітень)

За підтримки іноземних спонсорів ІБС придбала будівлю по вул. Ломоносова, 17-А під реконструкцію його в навчально-житловий комплекс семінарії.

2006 (вересень)

Урочисте відкриття нової будівлі Ірпінської біблійної семінарії. Святкування 15-річного ювілею з дня заснування семінарії.

Відновлення музичного факультету.

Відновлення програми з підготовки християнських сурдоперекладачів.

2007 (вересень)

Введена бакалаврська програма на факультеті християнської освіти, призначена підготувати методистів біблійних навчальних програм для церков і викладачів християнської етики.

2008 (червень)

Рішенням опікунської ради новим ректором ІБС призначений Яремчук І. М, так як Бринза А. Г., у зв'язку з погіршенням здоров'я, попросив звільнити його від займаної посади. На прохання опікунської ради А. Г. Бринза залишився працювати в семінарії в якості пастора.

2008 (вересень)

На пасторському факультеті відкрилася заочна програма «Бакалавр богослов'я (B. Th.)».

Сьогодні Ірпінська біблійна семінарія - це вищий духовний навчальний заклад, який готує служителів для помісних церков і викладачів для духовних навчальних центрів євангельсько-баптистського братства України та країн ближнього зарубіжжя.

2008 (жовтень)

Пішов у вічність пастор, вчитель, вірний слуга Господа Олексій Гаврилович Бринза.

2008 (жовтень)

При семінарії відкрилася програма богословської освіти «Магістр богослов'я» (Th. M.) від Європейського біблійного навчального центру в Берліні (ЕВТС). Викладання ведеться англійською мовою.

2011 (жовтень)

Святкування 20-річчя від дня заснування Семінарії. До урочистостей була приурочена конференція з участю Джона Мак-Артура.

2012 (травень)

На факультеті ХО започаткована педагогічна практика з методики проведення уроків християнської етики на базі загальноосвітніх шкіл.
 

2015 (травень)

ІБС заснувала звання "Почесний доктор служіння", яким відзначає працю визначних служителів за їхній вагомий внесок у розбудову навчально-виховного процесу Семінарії.

2016 (травень)

Святкування 25-ліття ІБС, яке супроводжувалось низкою заходів. Кульмінацією стала пасторська конференція та випуск студентів.

2017 (грудень)

 Часопису "Наші дороги" виповнилося 20 років. Слава Богові за всіх, хто брав і продовжує брати участь над його виданням.

Виповнилося 20 років програмі підготовки перекладачів жестової мови. 

2018 (травень)

Виповнилося 10 років, як ректором ІБС призначено Яремчука Ігоря Михайловича.

2018 (вересень)

Викладацький склад ІБС поповнився одразу вісьмома новими викладачами. Всі вони є вихованцями семінарії. Це велике благословення для нашого навчального закладу.

2018 (жовтень)

Вперше розпочато навчання за сертифікатною програмою «Церковне служіння». Програма призначена для всіх випускників і її мета – підвищення рівня знань з учнівства в церкві, душеопікування, інклюзивного служіння.

2019 (вересень)

Організовано новий факультет - «Біблійне душепіклування» з магістерською програмою навчання. Програма призначена для випускників всіх бакалаврських програм ІБС. Термін навчання - 2 роки. У перший рік роботи факультету охочих здобути освіту за даним напрямом було близько 80 осіб.

2019 (листопад)

Початок нової сертифікатної програми «Церковний звукооператор». Програма дуже затребувана в помісних церквах і відповідає сучасним вимогам до якості озвучування богослужінь та інших церковних заходів.

Початок нової сертифікатної програми «Християнська освіта». Завдяки цій програмі студенти, які не мають можливості навчатися на повній програмі, отримують базові знання, необхідні для служіння в недільних школах.

2020 (липень)

Відкрито першу філію двох сертифікатних програм – «Пастирське служіння» і «Християнська освіта». Ініціаторами заснування програм були пастори Миколаївської церкви Благодаті Божої та інші служителі, які є випускниками і студентами ІБС.

За прикладом філії в Миколаївській церкві протягом наступного року ІБС відкрила ще 5 філій в інших містах: Хотині, Хмельницькому, Маріуполі, Харкові, Івано-Франківську.

2020 (жовтень)

Відкрита й успішно функціонує нова сертифікатна програма «Церковне медіаслужіння». Час показав, що сучасні церкви не повинні ігнорувати такий потужний ресурс, як медіаслужіння, оскільки воно має великі можливості, що можуть бути використані в досягненні невіруючого світу Євангелією.

У відповідь на потребу глухих і слабочуючих християн у базовій біблійній освіті відкрито сертифікатну програму «Служіння глухих». Навчання за даною програмою проводиться жестовою мовою, а також із синхронним сурдоперекладом.

2021 (січень)

Спільно з усіма своїми студентами та випускниками, друзями і партнерами Семінарія святкувала 30-річчя від дня заснування. Подяка Богові за всіх, хто причетний до служіння ІБС: за її мудрих засновників і попередників, за викладачів і співробітників, за всіх, хто підтримує ІБС молитовно і матеріально.

2021 (травень)

ІБС урочисто відсвяткувала найбільший за свою історію випуск студентів. Цього року дипломи про духовну освіту отримали 365 братів і сестер.

2021 (червень)

Спеціалізована вчена рада Ірпінської Біблійної Семінарії з захисту дисертацій на здобуття вченого ступеня Доктор служіння вперше присудила наукові ступені «Доктор служіння» за спеціальністю Біблійна експозиція шістьом викладачам ІБС. Всі ці викладачі - випускники ІБС, служителі церкви, і кожен зокрема є зразком духовного й особистого життя.

2021 (вересень)

До викладацького складу факультету християнської освіти приєднались одразу чотири нові співробітниці. Це випускниці ІБС. Всі вони мають педагогічний досвід і практику служіння в царині християнської освіти.

2021 (жовтень)

Відкрито нову сертифікатну програму «Жіноче служіння». Мета програми – допомогти жінкам у церкві розкрити свій внутрішній потенціал і дари, дані їм Богом. Ознайомити студентів з різними видами і формами жіночого служіння в церкві. 

2022 (березень)

Під час активних бойових дій на території Київської області, зокрема в місті Ірпені, внаслідок артилерійського обстрілу ворожими військами Російської Федерації 20 березня 2022 року будівля Семінарії була серйозно пошкоджена й постраждала від масштабної пожежі.

2022 (червень-серпень)

Завдяки Божій милості, молитовній та фінансовій підтримці багатьох віруючих як в Україні, так і за кордоном, а також завдяки неймовірним фізичним зусиллям співробітників, студентів, випускників ІБС та усіх інших небайдужих до долі Семінарії братів і сестер було відновлено й повністю підготовлено до навчального процесу перший поверх будівлі.

2022 (вересень- жовтень)

Проведено урочистий випуск студентів. Вперше це було звершено в умовах повномасштабної війни.

Незважаючи на воєнну ситуацію, було здійснено набір студентів на новий навчальний рік і проведено десять навчальних сесій на всіх факультетах у стінах Семінарії.

Для студентів, які не мали фізичної можливості знаходитися в Семінарії, було відкрито дистанційне навчання.

2022 (серпень-листопад)

Вперше за історію свого існування ІБС активно започатковує одразу кілька філій семінарії за кордоном для навчання українських студентів, які вимушено опинилися за межами України. Так, було відкрито філії в Чехії (Прага, Всетін), Польщі (Варшава, Вроцлав), США (Еверетт). Керівниками філій стали випускники ІБС.

 «До цього місця допоміг нам Господь» (1 Цар. 7:12).

Слава Богу, що протягом усіх років роботи на ниві духовної освіти наша Семінарія змогла встояти на Біблійному фундаменті і зберегти доктринальну чистоту.

 Нехай буде прославлене і звеличене ім'я Господнє завдяки служінню ІБС!

Яків Кузьмович Духонченко

Олексій Гаврилович Бринза

Перші студенти ІБС

Перша будівля ІБС

Молитва посвячення нової будівлі ІБС

Бринза О.Г. і Яремчук І.М.

Відкриття нового приміщення ІБС. Бринза О. Г.

Нове приміщення ІБС. 2006 рік

Бринза О.Г. та Яремчук І.М. - ректори семінарії

Випуск ІБС 2008 рік

Д-р Яремчук І. М. та Д-р Майкл Джонсон

Випуск та 30 років ІБС

Бринза О.Г. - перший ректор семінарії

Благословення Яремчука І. М. на служіння ректора ІБС. 2008 рік