РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВИЩИЙ ДУХОВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

Стартувала випускна кампанія 2016 року

СТАРТУВАЛА ВИПУСКНА КАМПАНІЯ 2016 РОКУ

20 квітня 2016 року у нашій Cемінарії стартувала випускна кампанія. Цього року першими «ластівками» стали студенти факультету служіння нечуючим.

20-21 квітня відбулися випускні іспити групи ФСН-6. До захисту дипломів були допущені усі 15 студентів, які успішно пройшли навчання за програмою «Бакалавр служіння нечуючим». У результаті випускних іспитів перевірялося вміння студентів доносити глухим і чуючим людям різноманітну інформацію. Задача студенів полягала у тому, щоб перекласти звукову мову мовою жестів і навпаки. Випускні іспити проходили у три етапи.

 1. Письмовий зворотний переклад. Студенти повинні були зрозуміти проповідь глухого, та дослівно записати її переклад.

2. Пісня в жестовому виконанні. Студенти за допомогою мови жестів перетворювали звукову словесну пісню на мелодію без музики, щоб пройняти серця глухих людей.

3. Прямий переклад проповіді жестовою мовою глухих. Під час цього іспиту було дуже важливо не просто перекладати проповідь жестами, але й спромагатися занурити глухого в її зміст так, ніби він сам її чує. Недарма кажуть, перекладач – це руки та слух нечуючої людини.

Напередодні іспитів і у студентів, і у викладачів багато було підготовки та переживань. І ось, нарешті, рубіж подолано! За роки навчання сестри-студентки факультету служіння нечуючим не просто вчилися жестовій мові, але й намагалися «прожити» життям глухих людей: вчилися розуміти їхній спосіб мислення, відчувати і сприймати їхні емоції.

Здебільшого всі випускники отримали гарні оцінки та схвалення тих, заради кого вони навчалися, а саме: нечуючих братів та сестер. У складі екзаменаційної комісії зокрема були нечуючі Кірєєва Маріанна та Смірнов Микола, які відзначили значний зріст студентів у майстерності перекладу, їхнє вміння та велике бажання служити нечуючим.

 

Бажаємо нашим випускникам не зупинятися на досягнутому. Адже іспити і випуск – це лише початок служіння. Винагородою ж стануть вдячні серця глухих та схвалення від Господа!