Ганна Сєдова

В ГОСТЯХ У СЕМІНАРІЇ ЇЇ ВИПУСКНИКИ

ІБС

22 лютого 2022

22 лютого до семінарії завітала наша випускниця 1999 року Ганна Сєдова. Після закінчення ІБС сестра Аня понад 15 років жила і працювала в Китаї, закінчила там докторську програму й захистила дисертацію з стародавньої китайської літератури. Перебуваючи в Китаї, Аня використовувала кожну нагоду, щоб свідчити Євангелію місцевому населенню, зокрема студентській молоді та дітям.

Під час біблійної години сестра Аня виступила перед нашими студентами з презентацією про походження свята китайського нового року, або свята весни, який саме відсвяткувала Китайська Народна Республіка, і постаралася висвітлити паралелі, які можна спостерігати у цьому святі і біблійних подіях, що описують вихід ізраїльського народу з єгипетського рабства. Виявляється, події 12 розділу книги Вихід дуже чітко проглядаються в одному з найбільших та найтриваліших китайських свят. Ось кілька прикладів, які навела сестра Аня.

Ганна Сєдова

На початку свята в кожному китайському будинку його мешканці прикрашають червоним кольором одвірки дверей і пишуть там тексти з добрими побажаннями. Вважається, що червоний колір на одвірках і тексти захищають від губителя та бід. Із книги Вихід ми можемо бачити, звідки походить ця китайська традиція.

Під час святкування нового року китайці дарують один одному гроші у червоних конвертах. Ця традиція, можливо, взяла свій початок від того, коли під час виходу єгиптяни віддавали ізраїльтянам різні дорогоцінності.

Також у багатьох інших новорічних традиціях китайського нового року можна прослідкувати паралелі з подіями Виходу: однаковий центр свята – поклоніння; тривалість свята – 15 днів; однакове значення назви свята – перехід; однакові вимоги до харчування під час свят – нічого квасного; однакові звички щодо прибирання кімнат; традиція залишатися в новорічну ніч удома; однакові спогади про лихо тощо.

Найголовніше, що хотіла донести сестра Ганна за допомогою своєї презентації – це те, що всі народи світу мають спільне, біблійне (!), походження. Всі ми створені єдиним істинним Богом.

Сестра Ганна закликала молитися за спасіння китайського народу, яке може дати їм лише Ісус Христос. Вона побажала нашим студентам найкращим чином застосувати здобуті в семінарії знання навіть у найменшому куточку, де Господь поставить їх на служіння.

Ганна Сєдова

Всі навчальні програми

Деталі навчальних програм