РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВИЩИЙ ДУХОВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

Д-Р ЭРНІ БЕЙКЕР, "ВСТУП ДО КУРСУ БІБЛІЙНЕ ДУШЕПІКЛУВАННЯ"


З Божої ласки, з 23 по 27 вересня в ІБС д-р Ерні Бейкер проводить на магістерській програмі курс лекцій «Вступ до курсу Біблійне душепіклування».

Д-р Бейкер трудиться для Господа з 1980 року. 25 років він здійснює пасторське служіння, понад 10 років є професором семінарії та університету в області біблійного консультування. На даний час д-р Бейкер є пастором Центру біблійного консультування при Першій баптистській церкві в м. Джексонвілл (Флорида, США), і його служіння полягає в навчанні пасторів методології біблійного консультування.

Д-р Бейкер є членом Асоціації сертифікованих біблійних консультантів, членом ради Коаліції біблійного консультування.

Д-р Ерні Бейкер є автором ряду книг на тему біблійного консультування. Він також викладає курс лекцій з біблійного консультування в багатьох навчальних центрах інших країн.

У д-ра Бейкера і його дружини Рози троє синів і три доньки (п'ятеро з дітей одружені), а також вісім онуків.

Курс лекцій д-ра Ерні Бейкера мав кілька важливих цілей, зокрема:

- збагатити особисте духовне життя студентів і поглибити їхні стосунки з Господом; 

- дати поняття про основні принципи та характерні відмінності біблійного душепіклування;

- обґрунтувати, чому біблійне душе піклування має незрівнянні переваги над усіма іншими теоріями та практиками душепіклування;

- навчати студентів вміння оцінювати проблеми людей виключно у світлі Біблії;

- допомогти студентам усвідомити глибокий зв’язок між пасторським служінням та душепіклуванням, між інтенсивним учнівством і біблійним консультуванням;

- навчити методів душпастирської роботи, які засновані виключно на Писанні;

- розвивати в студентах якості характеру та практичні навички, необхідні в консультуванні.

 

Біблійне душепіклування відрізняється від усіх решти теорій і систем консультування тим, що воно  спрямоване на серце людини і вважає гріх першопричиною всіх людських проблем. Гріх підмінив істину неправдою, спотворив Боже творіння, зокрема й серце людини, її духовну складову. Саме серце визначає поведінку та вчинки людини, з нього все походить, воно – джерело життя. Тому під час консультування головне – це впливати на серце людини та систему її цінностей; напучувати людину, що Біблійна істина спроможна допомогти їй мати любов до Бога та ближніх.

Біблійне душепіклування сповідує Біблію, живе Боже Слово, єдиним і абсолютно достатнім джерелом для зміни життя людини й вирішення будь-яких її проблем, а сила для цього – Христос.

Мета душпастирства – змінити вектор мислення підопічного: відвернути людину від того, що її турбує, і спрямувати до Господа, Який владен усе змінити й владнати; навчити людину довіряти Богові, керуватися Духом, зодягнутися в нову людину, постійно оновлюватися розумом.

Д-р Ерні Бейкер побудував курс так, що, крім слухання теоретичного матеріалу, студенти також виконували багато практичних завдань.

Д-р Бейкер: «Моє головне бажання, щоб навчання студентів та їхнє служіння були справжнім поклонінням Богові».

Слава Богові і подяка братові Ерні Бейкеру за його віддане служіння!