РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВИЩИЙ ДУХОВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

МИ ПАМ'ЯТАЄМО, ЯК ЦЕ БУЛО

МИ ПАМ'ЯТАЄМО, ЯК ЦЕ БУЛО

    Рік тому, в березні 2020 року, в ІБС проходила щорічна запланована конференція за участю д-ра Романа Дехтяренка. Брат Роман Борисович читав лекції на тему «Достатність у Христі та юдаїзм». Розпочалася конференція при переповненій аудиторії слухачів, а закінчувалася в онлайн-трансляції, оскільки почалася пандемія. Брат Роман Борисович дочитав тему до кінця, просто сидячи наодинці перед відеокамерою. Потім він залишався в ізоляції в семінарії ще кілька днів, доки з Божою допомогою, можна сказати, останнім рейсом він зміг полетіти додому в Канаду.

    Але пам'ятним березень став для д-ра Романа Дехтяренка не тільки тому, що пандемія застала його в семінарії, далеко від рідного дому. Березень знаковий для нього вже давно.

    Багато років тому, 1998 року, теж у березні, Ірпінська семінарія видала першу книгу, і ця книга була першою виданою працею Романа Борисовича.

    Книга «Одержимість і вигнання бісів» д-ра Дехтяренка створювалася фактично на основі лекцій, які він читав у нашій семінарії. Спочатку текст набирали з аудіокасет, потім форматували й правили. Труднощі були пов'язані також і з тим, що в 1998 році в семінарії був тільки один комп'ютер, який був потрібен усім і одразу. Коли працю вважали завершеною, Роман Борисович несподівано вирішив переписати її і надіслав новий варіант лекцій англійською мовою. Розпочався другий етап, пов'язаний з перекладом і правкою. Після багатьох старань, поломок «єдиного» комп'ютера, втрати і відновлення файлів робота була, нарешті, завершена.

    Ще більшою радістю, ніж наша, була радість самого автора, коли він черговий раз приїхав викладати лекції в семінарії і побачив надруковану книгу. Роман Борисович потримав її в руках і, несподівано для всіх, якось по-дитячому попросив: «Можна взяти один примірник для мого батька, він ніколи не бачив моїх книг. Насправді, це моя перша книга».

    Всього ІБС видала десять книг Романа Борисовича. Всі вони увійшли в загальну серію «Для допомоги служителеві». Це такі книги, як «Біблійне вчення про ангелів», «Християнська розпорядливість», «Дисципліна в церкві», «Бог і людина», «Нова людина у Христі», «Солодка омана церкви», «Святий Дух» та інші.

    Якщо буде Божа воля, то в травні 2021 року д-р Дехтяренко читатиме для студентів ІБС відеокурс лекцій «Дисципліна в церкві».