РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВИЩИЙ ДУХОВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

СЕРТИФІКАТНА ПРОГРАМА "ЗВУКООПЕРАТОР ЦЕРКВИ"

     З милості Божої, 27-28 вересня 2019 року в ІБС пройшла перша сесія студентів однорічної сертифікатної програми «Звукооператор церкви».

     Керівництво Семінарії давно шукало можливості організувати на базі музичного факультету цілеспрямоване навчання тих братів і сестер, які здійснюють або планують здійснювати в церкві таке служіння, як озвучування богослужінь. Слава Богові, цього навчального року така програма відкрилася. Перша група студентів-звукооператорів налічує понад 50 братів і сестер.

     У наш час служіння звукооператора є невід'ємною частиною богослужінь у кожній церкві. Звукооператор стежить за тим, щоб звук у залі був якісним, контролює, щоб під час співу музичний супровід і хорове або сольне виконання були збалансованими. Крім того, помісні церкви все частіше практикують трансляцію богослужінь у прямому ефірі, і саме на звукооператора лягає відповідальність за те, щоб така трансляція була якісною, безпомилковою.

     Для того щоб здійснювати всю цю роботу на високому рівні, звукооператор повинен добре володіти всім технічним обладнанням, необхідним для посилення, обробки, запису звуку; знати правила розташування мікрофонів і підсилювачів, розуміти фізичні властивості звуку, вміти визначати акустичні характеристики приміщення і под.

     Мета сертифікатної програми «Звукооператор церкви» – дати студентам необхідні знання в цій галузі, а також удосконалювати їхні  навички роботи зі звукооператорською апаратурою. Програма складена таким чином, щоб під час кожної сесії студенти-звукооператори отримували достатньо матеріалу, який одразу ж можна було б застосовувати в роботі. На додаток до цього, в програмі коротко розглядаються питання етики звукооператора.

     Нехай Господь благословить навчання групи звукооператорів і їхнє служіння в помісних церквах!