РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВИЩИЙ ДУХОВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

ВИПУСКНА СЕСІЯ СТУДЕНТІВ ПФ І ФХО В ДИСТАНЦІЙНОМУ РЕЖИМІ

В умовах пандемії всім навчальним закладам нашої країни довелося вносити корективи в навчальний процес – зокрема переходити на дистанційне навчання. Не стала виключенням і наша Семінарія. Особливо це стосувалося двох випускних груп – ПФ-24 та ХО-26. Студенти цих груп, окрім прослуховування навчального матеріалу останнього семестру, захищали свої дипломні проєкти. Звичайно, це змусило і випускників, і викладачів серйозно попрацювати над багатьма організаційними та технічними питаннями. І, слава Богові, випускна екзаменаційна сесія відбулася! Як це було?

     Всі студенти заздалегідь подавали в деканат свої дипломні проєкти в електронному вигляді. Роботи складалися з двох частин: теоретичної та практичної. Екзаменаційна комісія спочатку розглядала й оцінювала теоретичну частину проєкту, а потім практичну, яка була представлена у формі відеозапису. Студенти ПФ-24 викладали проповіді, а студенти ХО-26 – біблійні уроки, уроки християнської етики та заняття для малих підліткових чи жіночих груп. Студенти дуже відповідально поставилися до виконання відеозаписів, і, безперечно, витратили на це чимало часу. Хтось робив відеозапис у церкві, хтось у домашніх умовах; одні проповідували чи викладали урок без нікого, інші запрошували на запис хоча б кількох слухачів. Наприклад, студенти факультету християнської освіти долучали до своїх уроків хоча б по кілька дітей, підлітків чи молоді, щоб зробити заняття максимально наближеним до реальних умов. Адже важко проводити урок у «порожній зал», не бачачи реакції дітей. До того ж і членам Екзаменаційної комісії було добре видно, чи цікаво учням, чи добре вони засвоюють матеріал.

     Члени Екзаменаційної комісії особливо відзначили роботи Марканича Сергія, Сівакова Марка, Димченка Тимофія, Чайки Андрія, Коваленка Кирила, Лінник Ніни, Пасічник Ольги, Мельник Оксани, Кравченко Лілії, Голюк Валентини, Чорнобривець Аліни, Бойко Оксани, Костюніної Інни, Отрощенко Ганни, Дорошиної Галини. Надзвичайно старанно підійшли до захисту дипломів наші круглі відмінниці – Гренок Марина та нечуюча студентка Шмарко Алла.

     Після завершення роботи Екзаменаційної комісії за допомогою програми Zoom були організовані онлайн-зустрічі зі студентами випускних груп. Під час зустрічі викладачі прокоментували поставлені оцінки та висловили побажання кожному студенту.

     Звичайно, жодні найкращі технології не замінять живого спілкування. І студенти, і викладачі свідчили, що дуже скучили один за одним. Сподіваємося, час пролетить швидко, і з Божою допомогою наші випускники зможуть у кінці серпня приїхати в семінарію, щоб в урочистій обстановці отримати свій чесною працею зароблений диплом.