Pastorskyi_fakultet_bakalavr_ukraina

1. Мета

Дати вищу духовну освіту і сформувати практичні навички, необхідні для звершення служіння в помісних церквах та інших релігійних організаціях.

2. Опис програми

Тривалість навчання – 4 роки (по три двотижневі сесії на рік).
Форма навчання – заочна.

3. Вимоги до вступу

Програма призначена для братів, які активно задіяні в служінні помісних церков та інших релігійних організацій.

Вступні іспити:
НА ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ ІСПИТИ НЕ ПРОВОДЯТЬСЯ.
1. Співбесіда в ректораті.
2. Тест на знання Біблії.
3. Проповідь (усно).

4. Кваліфікація

Після закінчення програми «Пасторське служіння» випускники отримують ступінь бакалавра пасторського служіння (Bachelor of Arts in Pastoral Ministry (BAPM))

5. Документи

Необхідно підготувати такі паперові документи:
1. Характеристика-рекомендація від пастора помісної церкви.
2. Свідчення про особисте навернення.
3. Копія документа про державну освіту.
4. Копія документа про духовну освіту (за наявності).
5. Одна фотокартка 3x4 см.
6. Копія паспорта (першої сторінки).

Паперові документи необхідно привезти на першу сесію!
Дата першої сесії буде оголошена заздалегідь. Слідкуйте, будь ласка, за інформацією на сайті ІБС.

Охочі навчатися за програмою «Пасторське служіння» повинні попередньо зареєструватися!

Тривалість навчання: 4 роки
 
Форма навчання: заочна 
 

Навчальна програма 

Назва предмета

1 рік

2 рік

3 рік

4 рік

Кредити

СБ  211

Систематичне богослов’я I

 

 

 

 

3,5

 

Введення в богослов’я

0,25

 

 

 

 

Бібліологія

0,75

 

 

 

 

Вчення про Бога

1,25

 

 

 

 

Вчення про Ісуса Христа

1,25

 

 

 

СБ  212

Систематичне богослов’я II

 

 

 

 

3

 

Вчення про Духа Святого

1

 

 

 

 

Вчення про людину та гріх

 

1

 

 

 

Вчення про спасіння

 

 

1

 

СБ  213

Систематичне богослов’я III

 

 

 

 

3

 

Вчення про церкву

 

 

1

 

 

Вчення про ангелів

 

 

 

0,75

 

Вчення про останні події

 

 

 

1,25

СБ  218

Апологетика (Вступ)

 

1

 

 

1

БЕ  211

Біблійна географія

2

 

 

 

2

БЕ  212

Біблійна археологія

 

 

 

 

1

БЕ  213

Герменевтика I

 

2

1

 

3

БЕ  214

Герменевтика II

 

 

1

 

1

БЕ  21_

Експозиція Книги СЗ

 

 

 

2

2

БЕ  21_

Експозиція Книги НЗ

 

1

 

 

1

СЗ  212

Огляд Старого Заповіту I

3

 

 

 

3

СЗ  213

Огляд Старого Заповіту II

 

2

 

 

2

НЗ  211

Вступ до Нового Заповіту

 

 

1

 

1

НЗ  212

Огляд Нового Заповіту

 

 

1

2

3

ПС  211

Пасторологія I

 

1,5

1

 

2,5

ПС  212

Гомілетика I

 

2

 

 

2

ПС  213

Гомілетика II

 

 

1

1

2

ПС  214

Біблійна етика

 

 

 

2

2

ПС  215

Біблійне душепіклування

 

 

1

 

1

ПС  216

Церковне музичне служіння

 

 

 

1

1

ПС  217

Життя у святості

 

1

 

 

1

ІX  211

Історія християнства

 

1

2

 

3

ІX  212

Історія братства ЄХБ

 

 

 

2

2

ІХ  213

Історія філософської думки

 

 

2

1

3

МС 211

Місіологія та євангелізм

1

 

 

 

1

МС 212

Культи та світові релігії

 

 

1

1

2

ЗН 212

Граматика рідної мови

1,5

0,5

 

 

2

ЗН 214

Вирішення конфліктів

1

 

 

 

1

ЗН 217

ТВДР

1

 

 

 

1

 

Додаткові предмети

1

2

1

1

5

Разом

 

15

15

15

15

60

 

Факультативні заняття

 

 

 

12

 

 

Дипломна робота

 

 

 

10

 

 

Практикум

 

 

 

3

 

 Всього

 

 

 

 

85

 Згідно з ЄКТС (ECTS)

 

 

 

 

128

Термін навчання: 4 роки

Форма навчання: заочна

 

Опис курсів

 

Систематичне богословʼя І

Даний курс містить стислий вступ до богословʼя, а також розглядає такі доктрини, як: бібліологія (важливість і сутність Святого Писання, його богонатхненість, непогрішимість і вседостатність, авторство і канонічність, а також переклади Біблії); вчення про Бога (Його самоодкровення, сутність і атрибути, імена, триєдинство); вчення про Господа Ісуса Христа (Його божественна і людська природа, втілення й викупна праця, основні події Його життя та служіння й їх значення).

Систематичне богословʼя ІІ

Курс вивчає доктрини про Духа Святого (Його природа, Особистість і служіння, духовні дари); про людину (її створення та природу); про гріх (природа та джерела гріха, гріхопадіння людини та наслідки цього); про спасіння (викуплення, звершене Христом, нове народження, навернення, виправдання, освячення і прославлення; Божа благодать і відповідальність віруючого).

Систематичне богословʼя ІІІ

Даний курс включає вивчення таких доктрин: про церкву (її біблійне визначення, заснування та збудування, призначення та функцій, устрій та управління, поняття Вселенської та помісної церкви, а також питання дисципліни та членства); про ангелів (їх походження, природа і служіння, диявол, падші ангели та їхнє майбутнє); есхатологія (розгляд майбутніх подій та порядку їх здійснення).

Порівняльне богословʼя

У курсі розглядаються віровчення, які претендують на біблійну обґрунтованість свого вчення: православ'я, п'ятдесятництво, адвентисти, свідки Єгови, мормони. У ході курсу робиться критичний аналіз основних доктрин цих віровчень у світлі Святого Письма.

Огляд Старого Заповіту І

У курсі вивчаються такі книги Старого Заповіту, як: Пʼятикнижжя, Історичні та Поезія. Курс передбачає визначення структури, теми й істин Старого Заповіту зі вказаних книг, щоб дати розуміння Божого откровення і Його плану викуплення. Важливе місце відводиться діям Бога в житті людей, народів та Ізраїля, а також вивченню специфіки єврейської поезії, її будові та композиції.

Огляд Старого Заповіту ІІ

Курс охоплює книги великих і малих пророків і розглядає розвиток пророчого одкровення до подій, описаних в книзі Обʼявлення. Особлива увага приділяється принципам застосування пророцтв часів Старого Завіту до подій народження Церкви.

Біблійна апологетика

Даний курс розглядає принципи захисту християнського віровчення як унікального явища, знайомить студентів із практикою апологетики Нового Заповіту, ранньої християнської церкви та сучасними методами в роботі з основними світовими релігіями, культами, окультизмом, зі значенням та місцем апологетики в питаннях сучасної моралі та етики. Курс знайомить студентів з визначними богословами та їх апологетичними працями та спрямований на формування у студентів християнського світогляду та впевненості у сповідуваному віровченні, а також навчання їх ефективного захисту Біблійного вчення.

Біблійна географія

Даний курс розглядає загальну топографію, клімат, дороги, культуру й побут єврейського народу, а також важливі історичні біблійні періоди й події у світлі географії Краю, обраного Богом для Його народу. Біблійна географія вивчає Плодорідний Півмісяць як місце Божого драматичного й викупного дійства в житті ізраїльського народу.

Огляд Нового Заповіту

Курси висвітлює тематику, мету, структру та зміст усіх 27 книг Нового Заповіту та їх взаємний зв'язок. Курс дає уявлення про основну ідею Нового Заповіту та його значення з погляду спасіння та освячення, поглиблює знання про особистість та служіння Ісуса Христа. У курсі також розглядається періодизація новозавітної історії, зв'язок Нового Заповіту зі Старим, порядок написання книг НЗ та їх класифікація.

Експозиція Першого послання до Коринтян

Даний курс робить докладний огляд послання, у зв'язку з хворобами в Коринтській церкві. Особлива увага приділяється вивченню питань та проблем, які існували у даній помісній церкві. Курс має на меті навчити студента аргументовно пояснювати хід думки послання, а також питання, пов'язані зі шлюбом, безшлюбністю, покриттям голови, дарами Святого Духа і участю віруючих у воскресінні.

Герменевтика І

Курс знайомить студентів з основними методами вивчення Біблії та принципами її тлумачення, дає знання та формує навички, необхідні для правильного визначення істин Святого Письма та їх можливого практичного застосування.

Герменевтика ІІ

Даний курс є продовженням курсу Герменевтика І. У курсі розглядаються правила спеціальної герменевтики, звертається увага на особливості різних біблійних літературних жанрів, пропонуються методи та практичні поради для їх тлумачення.

Гомілетика І

Курс має на меті навчити студентів проповідувати Слово Боже ефективно та цікаво. Студенти отримують глибоку теоретичну базу, а також впраляються в усному й письмовому викладенні проповідей.

Гомілетика ІІ

Даний курс вивчає методи та дає практичні поради щодо підготовки тематичних та бібліографічних проповідей. Велика увага приділяється практиці проповідування з подальшим аналізом проповідей.

Пасторологія

Курс складається з кількох розділів, у яких глибоко вивчаються вимоги Святого Письма до служителів Церкви Христової щодо служіння та особистих духовних якостей. Розглядається також методика ведення богослужінь у помісних церквах, порядок священнодійств, питання церковної дисципліни та душеопіки. У процесі навчання розглядаються також особливості служіння пастора як усередині церкви, так і з громадськими структурами.

Історія філософської думки

У курсі розглядається історія становлення філософської думки від часу її виникнення в Елладі (VI століття до Р. Х.) до філософських систем сучасності. Особлива увага приділяється античній філософії, яка створила класичні форми та напрями філософствування, а також християнську філософію. Курс дозволяє досягти двох головних цілей: по-перше, опанувати теоретичний арсенал мислення; по-друге, освоїти культурно-історичний контекст, у якому виникло та розвивалося християнство.

Історія християнства

Даний курс є оглядом історії християнської Церкви від її народження до наших днів. Курс знайомить студентів із видатними особистостями, основними історичними та культурними подіями, догматичними суперечками та релігійними досягненнями в різні періоди: ранній (І-ІІІ ст.), період Вселенських соборів (IV-VIII ст.), розкол Церкви та формування Західного та Східного богослов'я, хрестові походи, Реформація та новий час. Особливе місце приділяється огляду історії Церкви в Україні, починаючи від Київської Русі, з метою ознайомлення студентів з різноманітністю деномінацій християнських церков в Україні.

Історія євангельських християн-баптистів

Курс висвітлює історію виникнення та становлення євангельсько-баптистського руху, що охоплює період від сорокових років ХІХ ст. до теперішнього часу, з конкретними прикладами з життя помісних церков ЄХБ на теренах нашої країни. Курс описує також життя національних Братств, життя і служіння відомих служителів. Мета курсу – передати студентам духовну спадщину нашого Братства, розуміння того, як сформувалося віровчення Братства та існуючі в ньому традиції, а також сприяти вихованню студентів у євангельському дусі та вірності Богові.

Місіологія та євангелізм

Курс дає знання про біблійно-богословську підставу, принципи та практичне втілення місії. Його мета – показати, що благовістя є першочерговим обов'язком церкви та виконанням великого доручення Господа Ісуса Христа. Курс знайомить студентів з історією місії, починаючи від першоапостольського періоду Дій до сьогодення, а також із сучасним станом місій та місіонерського служіння в церквах і розглядає різні методи та способи євангелізації та учнівства.

Культи і світові релігії

Курс являє собою дослідження історичного коріння, походження, розвитку, доктрин та діяльності основних релігійних культів та їх очільників. Студенти отримують знання про те, як подавати історичну християнську віру членам різних культів.

Біблійна етика

Курс зосереджений на розгляді сучасних етичних питань у світлі Біблії як вседостатнього, непогрішного та вічно актуального джерела Божого одкровення людині. Для аргументації й вирішення різних етичних питань використовуються тексти Старого і Нового Заповітів і вічні біблійні принципи. Курс допомагає студентам знаходити відповіді на практичні питання християнського життя та служіння.

Граматика української мови

Програма даного курсу граматики сучасної української мови розглядає такі розділи, як морфологія та синтаксис. Мета курсу формувати у студентів навички за допомогою мовних засобів правильно визначати зв'язки між словами в реченнях та між реченнями уривків Святого Письма, що важливо при читанні, дослідженні та коментуванні текстів Святого Письма.

Техніка виконання дослідницьких робіт

Курс стисло розглядає інформацію про письмові дослідження, порядок та правила написання богословських дослідницьких робіт. Крім цього, викладаються вимоги до оформлення робіт, прийняті в ІБС.

Логіка

Курс розглядає основні принципи логічного мислення, необхідні як у житті, так і в служінні кожного християнина. Студенти вивчають визначення, поняття та закони логіки, навчаються принципів виявлення та усунення логічних помилок, які, навмисне чи ненавмисне, люди допускають у своїх міркуваннях та висновках.

Розвʼязування конфліктів

Курс розглядає різні види конфліктів, а також методи їх виявлення та вирішення. Студенти вивчають не лише способи вирішення конфліктних ситуацій на підставі Слова Божого, але й те, як запобігати їх виникненню. У курсі використовується багато Біблійних прикладів правильного та неправильного вирішення конфліктів.

Why Choose This Course?

Lorem Ipsum

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae.

Lorem Ipsum

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae.

Lorem Ipsum

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae.

Lorem Ipsum

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae.

Apply Course

Accusamus et iusto odio dignissimos ducimus

Всі навчальні програми

Деталі навчальних програм