РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВИЩИЙ ДУХОВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

Історія

ІСТОРІЯ ІРПІНСЬКОЇ БІБЛІЙНОЇ СЕМІНАРІЇ

Братство євангельських християн-баптистів Україні налічує 150-річну історію, яка супроводжувалася майже постійними гоніннями і переслідуваннями братів і сестер, які вірили в Господа. Однак навіть короткочасні періоди свободи керівництво Братства використовувало для проведення біблійних і музично-співочих курсів і семінарів, бо розуміло важливість духовної освіти.

Біля витоків зародження Ірпінської біблійної семінарії стояли два чудових служителя - Я. К. Духонченко і А. Г. Бринза.

Озираючись у 1990 рік, ми бачимо, що брати Духонченко і Бринза спочатку зробили правильний старт, отримавши благословення всього братства Союзу ЄХБ Україні і з Божою допомогою вірно визначивши стратегічних партнерів.

Брати Я. К. Духончеко і А. Г. Бринза відвідали США і побували в Даллаській богословської семінарії, в Інституті Муді (Чикаго), в Мастерс Семінарії (Каліфорнія), де ознайомилися з навчальними програмами та формами організації навчання. Я. К. Духонченко встановив контакти з місією Слов'янське Євангельське Товариство, яка стала підтримувати становлення та розвиток семінарії. 

До моменту призначення на посаду ректора Олексій Гаврилович Бринза був віруючим вже більше 40 років, здійснював служіння пастора однієї із Запорізьких церков протягом 21 року, з них 15 років ніс служіння старшого пресвітера по Запорізькій області.

Служіння А. Г. Бринза в якості ректора ІБС не обмежувалося лише лекціями. Він знав кожного студента і випускника на ім'я, пам'ятав важливі моменти і переживання їх особистого життя, молився за них. Він брав участь у житті своїх студентів та випускників: відвідував з проповіддю їх церкви, руко покладав їх на служіння, звершував шлюби та молитви над дітьми.

За вірність у служінні, вірність Слову Божому, за виховання і навчання служителів для церков Олексій Гаврилович Бринза отримав ступінь «Почесний доктор служіння» від Мастерс Семінарії. 

Своїм служінням і своїм особистим життям А. Г. Бринза вчив студентів проповідувати чисте Слово Боже, являти Господа у своєму характері, поведінці в сім'ї, в церкві, в суспільстві, не використовувати даровану Богом свободу легковажно, не перетворювати богослужіння в драматичні вистави, щоб розважати слухачів, і не знижувати рівень святості і виховання віруючих. 

 

1990 (грудень)

Всеукраїнським з'їздом ЄХБ було прийнято рішення про створення семінарії у м. Ірпіні Київської області. За пропозицією Я. К. Духонченко, який був на той час головою Союзу ЄХБ України, рішенням з'їзду ректором семінарії був призначений Олексій Гаврилович Бринза. Затверджено назву семінарії як Київська духовно-просвітницька семінарія.

 1991 (лютий)

Офіційне відкриття семінарії. Посвячення перших студентів на навчання на пасторському факультеті.

Пресвітерським радою Союзу ЄХБ був затверджений склад викладачів семінарії: Бринза А. Г. (догматика), Духонченко Я. К. (екзегетика), Гончаров В. Ф. (моральне богослов'я), Матвіїв В. Н. (гомілетика), Ткачук В. Д. (герменевтика).

 1992 (грудень)

Для заповнення нагальною потреби помісних церков у кваліфікованих організаторів біблійного освіти і вчителів недільних шкіл в семінарії відкрився факультет християнської освіти.

Унаслідок великої нестачі в церквах умілих, музично освічених керівників хорового співу та духовної музики відкритий музично-хоровий факультет.

 1993 (вересень)

На пасторському факультеті відкрилася денна форма навчання за програмою «Бакалавр пасторського служіння», з призначенням надати фундаментальну біблійно-богословську освіту для звершення служіння в помісних церквах та підготувати викладачів для регіональних біблійний коледжів та навчальних центрів.

 1996 (грудень)

Рішенням Ради Союзу ЄХБ Україна проректором семінарії призначено пастора Яремчук І. М.

 1997 (квітень)

При факультеті християнської освіти відкрилося відділення сурдопедагогіки. Метою трирічної програми навчання, яка функціонувала до

 1997 (грудень)

Радою Союзу ЄХБ Україні прийнято рішення про перейменування семінарії в Ірпінську біблійну семінарію, в зв'язку з тим, що програми навчання в семінарії передбачали не чисто академічну підготовку богословів, а підготовку студентів до практичного служіння в помісних церквах та навчальних центрах, а також у зв'язку з відкриттям в Києві нової богословської семінарії.

Семінарія з даною назвою зареєстрована в Комітеті у справах релігій при Кабінеті Міністрів України.

 1999 (вересень)

З ініціативи та за підтримки Мастерс Семінарії (Сан-Валлей, США), яка активно співпрацює з Ірпінською біблійною семінарією з початку її заснування, на пасторському факультеті відкрилася програма «Магістр пасторського служіння» (M.Div.), Яка передбачає глибоке вивчення систематичного богослов'я і методів тлумачення Біблії, методів пасторського душе опікунства та наставництва, приділяє велику увагу вивченню оригінальних біблійних мов і богословської англійської.

 2001 р., була підготовка сурдоперекладачів та організаторів біблійного освіти серед глухих. Крім цього, відділення займалося розробкою єдиних жестів для передачі християнської біблійної лексики, виданням навчальних відеоматеріалів.

 2001 (червень)

Святкування 10-річного ювілею з дня заснування семінарії. Спеціально до торжеств були приурочені випуск студентів, проведення пасторської і жіночої конференцій для всіх випускників та їх подружжя.

 2001 (вересень)

Музичний факультет вийшов зі складу ІБС і заснувався, як самостійний навчальний заклад - Християнська музична академія.

 2002 (квітень)

За підтримки іноземних спонсорів ІБС придбала будівлю по вул. Ломоносова, 17-А під реконструкцію його в навчально-житловий комплекс семінарії.

 2006 (вересень)

Урочисте відкриття нової будівлі Ірпінської біблійної семінарії. Святкування 15-річного ювілею з дня заснування семінарії.

Відновлення музичного факультету.

Відновлення програми з підготовки християнських сурдоперекладачів.

 2007 (вересень)

Введена бакалаврська програма на факультеті християнської освіти, призначена підготувати методистів біблійних навчальних програм для церков і викладачів християнської етики.

 2008 (червень)

Рішенням опікунської ради новим ректором ІБС призначений Яремчук І. М, так як Бринза А. Г., у зв'язку з погіршенням здоров'я, попросив звільнити його від займаної посади. На прохання опікунської ради А. Г. Бринза залишився працювати в семінарії в якості пастора.

 2008 (вересень)

На пасторському факультеті відкрилася заочна програма «Бакалавр богослов'я (B. Th.)».

Сьогодні Ірпінська біблійна семінарія - це вищий духовний навчальний заклад, який готує служителів для помісних церков і викладачів для духовних навчальних центрів євангельсько-баптистського братства України та країн ближнього зарубіжжя.

 2008 (жовтень)

Пішов у вічність пастор, вчитель, вірний слуга Господа Олексій Гаврилович Бринза.

 2008 (жовтень)

При семінарії відкрилася програма богословської освіти «Магістр богослов'я» (Th. M.) від Європейського біблійного навчального центру в Берліні (ЕВТС). Викладання ведеться англійською мовою.

2011 (жовтень)

Святкування 20-річчя від дня заснування Семінарії. До урочистостей була приурочена конференція з участю Джона Мак-Артура.

2012 (травень)

На факультеті ХО започаткована педагогічна практика з методики проведення уроків християнської етики на базі загальноосвітніх шкіл.

2015 (травень)

ІБС заснувала звання "Почесний доктор служіння", яким відзначає працю визначних служителів за їхній вагомий внесок в розбудову навчально-виховного процесу Семінарії.

2016 (травень)

Святкування 25-ліття ІБС, яке супроводжувалось низкою заходів. Кульмінацією стала пасторська конференція та випуск студентів.

2017 (грудень)

 Часопису Наші дороги" виповнилося 20 років. Слава Богові за всіх, кто брав і продовжує брать участь над його виданням.

Виповнилося 20 років програмі підготовки перекладачів жестової мови. 

2018 (травень)

Виповнилося 10 років, як ректором ІБС призначено Яремчука Ігоря Михайловича.

Ірпінська біблійна семінарія виробляє свою стратегію і будує навчально-виховний процес таким чином, щоб задовільнити сучасні потреби помісних церков, сформувати богословськи освіченого, високодуховного християнина, здатного до постійного оновлення знань, до розвитку і вдосконалення практичних навичок служіння.

У нашій семінарії створені всі умови для того, щоб студенти могли отримати якісну фундаментальну духовну освіту, засновану на біблійних доктринах, в дусі і традиціях євангельсько-баптистського братства, які накопичували за роки свого існування багатий досвід, який виховав прекрасних служителів.

Роки роботи ІБС підтвердили, що час витрачено не даремно, і вибрані форми навчання студентів є досить успішними.

Одну з важливих причин Божого благовоління ми бачимо в тому, що молитовно підбираються всі співробітники для роботи в ІБС. Немає виключення, чи буде людина займати високу керівну посаду або саму незначну, ми підбираємо духовно зрілих християн, присвячених Господу, що володіють високими особистими моральними якостями.

У колективі співробітників і студентів склалися добрі, дружні взаємовідносини. За всі ці роки не було допущено будь-якого гріха чи вади ні з боку співробітників, ні з боку студентів, що спричинило б за собою втрату Божого благословення. Ми намагалися також зберігати себе від різних конфліктів у відносинах з іншими духовними закладами та місіями.

Протягом усіх років наша семінарія намагається підтримувати зв'язок з усіма помісними церквами, де несуть служіння наші студенти. Зразкова поведінка студентів в помісних церквах, їх участь в служіннях створює для нашої семінарії позитивну репутацію у багатьох містах України, тому ми завжди мали достатню кількість абітурієнтів.

Нашим постійним бажанням було і залишається бажання догоджати Богові у всьому і служити один одному.